Rolety zewnętrzne są doskonałym izolatorem ciepła, stanowią barierę dla nieproszonych gości, a przy opuszczeniu częściowym stanowią znakomitą osłonę przeciwsłoneczną i chroniącą przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń.

Oferujemy rolety zewnętrzne w wielu wersjach, w tym modele z elegancką moskitierą. Polecamy je szczególnie na lato: bardzo dobrze chronią przed wlatywaniem do domu owadów. Rolety zewnętrzne montować można w każdej chwili, ponieważ nakłada się je już na gotową elewację.

W ofercie poza roletami posiadamy również szeroki zakres napędów przewodowych i radiowych SOMFY które zapewniają komfortowe użytkowanie przez wiele lat.

Solidne pancerze aluminiowe do skrzynek rolet zewnętrznych dostępne są w niestandardowych wielkościach oraz w dowolnych kolorach drewnopodobnych i RAL.


Rolety nadstawne

Rolety nadstawne, zwane również nasadkowymi lub nakładanymi montuje się wyłącznie na etapie budowy obiektu lub wymiany stolarki okiennej w obiektach już istniejących. W ich wypadku skrzynka rolety nakładana jest na ramę okna lub drzwi. Do zewnętrznej części ramy okiennej zamontowane są prowadnice, a następnie później cały zestaw umieszczany jest we wnęce okiennej. Sprawia to, że skrzynka rolety jest niewidoczna, a sama roleta wydaje się być częścią okna. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie estetyczny wygląd i spójność elewacji.